Jakie girlandy żarówkowe wybrać? Profesjonalne kontra dekoracyjne – ostateczne starcie!

Wybierając girlandę świetlną na wydarzenie plenerowe – niezależnie czy planujemy kameralnego grilla w gronie najbliższych, niezapomniane przyjęcie weselne, czy też wielki event firmowy – czeka nas fundamentalna decyzja: na jaki standard się zdecydować?

Obecnie na rynku dostępne są dwa podstawowe standardy girland żarówkowych: dekoracyjny i profesjonalny.

Girlanda ogrodowa standardu profesjonalnego budowana jest na zamówienie klienta, zgodnie z wskazaną przez niego specyfikacją lub złożona jest z gotowych wytrzymałych modułów.  

Girlanda świetlna na wymiar profesjonalna e27 girlandyzarowkowe,.pl

Stąd przybrane przez nas nazwy kategorii –> girlanda świetlna „na wymiar” oraz girlanda ogrodowa „modułowa”

Girlandy świetlne standardu dekoracyjnego, dostępne bywają zaś w większości sklepów z oświetleniem i marketów i prezentują się tak:

Girlanda świetlna party kolorowe żarówki

 

Pomimo, że oświetlenie to jest nieco tańsze, to konsumenci częściej jednak decydują się na wariant profesjonalny. Jednym z powodów jest to, że zamawiamy niestandardową długość, odpowiadającą do naszym potrzebom, ale innym – ważniejszym – jest fakt, iż girlandy standardu profesjonalnego lepiej przystosowane są do trwałej instalacji na zewnątrz.

Jaka jest więc różnica między standardem profesjonalnym, a dekoracyjnymi? Powszechnie uważa się, iż wszystko sprowadza się do rodzajów wykorzystywanych żarówek, ale w rzeczywistości rozróżnienie dotyczy kabli i opraw. Profesjonalne girlandy ogrodowe czy też girlandy świetlne charakteryzują: wytrzymały przewód wykonany z wysokiej jakości gumy o przekroju 4/13 mm, odporne na warunki atmosferyczne oprawki E27 z pierścieniem uszczelniającym żarówkę, co zapobiega przedostawaniu się wody. Przewody tego typu nie tylko są wytrzymalsze i trwalsze od wykorzystywanych w standardzie dekoracyjnym cienkich przewodów, lecz wyróżnia je także solidny, industrialny sznyt, co dodatnio wypływa na estetykę. Stąd profesjonalne girlandy świetlne zalecane są w przypadku stałych instalacji, przeznaczonych do całorocznego użytku oraz do oświetlenia wnętrz.

Dla porównania, łańcuch standardu dekoracyjnego, choć również mogą być odpowiednie do instalacji na zewnątrz, to nie mogą pochwalić się podobną długowiecznością. Wprawdzie wydają się wariantem ekonomicznym, gdyż ich zakup wiąże się ze skromniejszą inwestycją, ale z racji niższego progu zużycia, znacznie szybciej mogą wymagać wymiany, co potęguje koszty. Niemniej girlandy standardu dekoracyjnego sprawdzą się przy jednorazowych wydarzeniach plenerowych i w przypadku mniej trwałych aplikacji. Pod warunkiem jednak, iż planowane wydarzenie także będzie cóż… standardowe. W przeciwieństwie bowiem do girland profesjonalnych nie istnieje możliwość ich dowolnej modyfikacji.

Profesjonalne girlandy świetlne można bowiem dowolnie konfigurować. W gestii klienta pozostaje kolor przewodu, rozstaw żarówek, a przede wszystkim długość całości. Także i same żarówki dobierać można pod względem technologii (Led lub tradycyjne), ilości lumenów (mocy oświetlającej), a także barwy i temperatury światła.

 

Więcej o żarówkach, ich mocy i innych parametrach w następnym wpisie! 🙂